Impregnace, dezodorace a dezinfekce povrchu 

Impregnace povrchu

Impregnací koberců a čalouněného nábytku rozumíme dlouhodobou ochranu koberců a sedacích souprav proti zašpinění. Pokud si zakoupíme nový koberec, nebo sedací soupravu, má již impregnaci provedenu přímo z výroby. Existují dva základní způsoby, kterými se impregnace z vlákna koberce postupně ztrácí :

1. Běžné používání. 

Po přibližně 6 měsících až 2 letech v závislosti na používání povrchu se z něj postupně impregnace ztrácí.

2. Používání vysoce alkalických čističů při mokrém čištění.

Použitím nevhodných čistících prostředků s vysokým pH (zásaditých) se docílí odstranění impregnace z vlákna povrchu.

Pokud dojde po určité době k odstranění ochrany povrchu, je nutné provést novou impregnaci. Principem impregnace je nanesení ochranného prostředku na vlákno povrchu tak, že toto vlákno se obalí neviditelným ochranným filmem, takže při dalším používání se nečistota nezachytí na vlákno daného povrchu a může být snadněji vyčištěn při běžné údržbě.


Druhy impregnací :

  1. Impregnace povrchu s protišpinivou ochranou.
  2. Impregnace povrchu s vodoodpudivou ochranou.


Hlavní výhody impregnace :

1)  Snadnější pravidelná údržba.

 Snazší odsátí nečistot, které díky impregnaci neulpívají na vlákně povrchu.

2)  Snadnější odstranění skvrn.

 Pokud dojde ke vzniku skvrny na povrchu, půjde tato skvrna snadněji odstranit.

3)  Lepší vzhled.

Povrch zůstává zářivější, má jasnější barvy, nevytváří se zašedlá místa, nedochází k deformacím vlákna, u koberců nedochází k vyšlapaných cestiček.

4)  Delší životnost.

Díky tomu, že se odstraní vyšší procento nečistot a prachu, který tak nezpůsobí porušení vlákna při užívání je proto prodloužena životnost.


Dezodorace povrchu

Jistě nám dáte za pravdu, že pokud koberec, nebo sedací souprava po vyčištění příjemně voní, je to pro zákazníka příjemný vjem. Tohoto výsledku lze dosáhnout jednoduchou aplikací deodorantu, což je operace, která není náročná ani časově ani finančně, ale dokáže prokázat velmi dobrou službu. Důležitým kritériem je však použití kvalitního deodorantu, který zajistí dlouhodobou příjemnou vůni. Dezinfekce povrchu

K této službě se také pojí protialergické čištění. Dezinfekce Vás zbaví mikroorganismů a je schopen zabíjet patogenní bakterie a také dokáže sterilizovat. Pokud jste častěji nemocní, je potřeba dbát na občasnou dezinfekci daného povrchu. Bakterie se totiž usazují a běžnými prostředky se jich nezbavíte. Naše firma Vám nabízí nejúčinnější způsob, jak se zbavit patogenních bakterií.