Čištění koberců a čalouněného nábytku

Čistý koberec či čalouněný nábytek dotváří pocit čistoty v celé místnosti, proto je čištění koberců a čalouněného nábytku velmi vyhledávanou službou. Nejen, že pomůže k příjemnému pocitu a místnost tak vypadá pěkně na pohled, ale čistý koberec či čalouněný nábytek je zároveň zbaven alergenů, roztočů a prachu. V každé látce se hromadí množství roztočů a to je problém především pro alergiky. Roztoči jsou členovci, kteří nejsou pouhým okem viditelní a proto se jich na metr čtvereční koberce či čalouněného nábytku dostane až deset tisíc. Kvalitní technologie a moderní čistící prostředky, které při čištění používáme, Vás těchto roztočů rozhodně zbaví. 

Čistíme hloubkovou metodou tedy extrakční za pomoci speciálních čistících strojů. Čištěná plocha je propírána tlakem vody spolu s působením čistícího prostředku a následně odsávána zpět do čistícího stroje. Jedná se o nejúčinnější způsob, jak opravdu vyčistit namáhanou plochu. Čistíme strojem od celosvětové značky Karcher. Po čištění extrakční metodou nezůstávají koberce mokré, ale pouze vlhké, protože díky výkonnému extraktoru dochází k důkladnému odsátí čistícího roztoku z čištěné plochy. I přesto je nutné čištěnou plochu nechat vyschnout. Doba vysychání je závislá opět na typu konstrukce nášlapné vrstvy koberce, na délce vlasu koberce na teplotě a vlhkosti a míře větratelnosti.

Jak často čistit extrakční metodou ?

Četnost použití metody mokrého čištění koberců je dána jednak způsobem využití daného prostoru, mírou znečištění koberce a také pravidelností běžného úklidu. U zátěžových koberců například v kancelářích je tedy vhodné čistit koberce častěji než u běžně používaných bytových koberců.

  • Běžné bytové koberce 1-2x ročně.
  • Zátěžové koberce a koberce v kancelářích 2-3x ročně.
  • Prostory s pobytem dětí, mateřské školy, u alergiků, astmatiků, nebo při pobytu domácích zvířat min. 3x ročně.

K této službě se pojí impregnace, dezodorace a dezinfekce povrchu. Více se dočtete na stránce Impregnace, dezodorace a dezinfekce povrchu.