Čištění kožených sedacích souprav

Jak často čistit kůži?

Údržba kožených povrchů by měla probíhat alespoň 2x ročně nezávisle na jejich používání. Prodlouží se tak výrazně jejich životnost a zlepší se jejich vzhled a zachovají si své původní vlastnosti i nadále.

Technika čištění kožených sedaček - přírodní kůže / lakovaná / pigment

Nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu. Poté je použit bezpečný čistící prostředek ( speciální pěna) . Dále zapracujeme ručně speciální čistící prostředek do kůže. Následně povrch materiálu zbavíme uvolněných nečistot a vytřeme do sucha. Nakonec povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku.

Technika čištění  kožených sedaček - broušená kůže / eco kůže / velur / nobuk

 Nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu, poté je použit bezpečný čistící prostředek (speciální pěna) na čištění. Dále následuje propírání kůže ruční metodou. K tomu se pojí odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot, odstranění pachů a provonění vlákna kůže. Následně povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku.


IMPREGNACE KOŽENÝCH SEDAČEK

Impregnační roztok aplikujeme pouze na vyčištěný povrch hladké, broušené kůže či koženky. Aplikace probíhá pomocí rozprašovače v rozsahu cca 30 cm po celé ploše impregnační roztok s příměsí ochranného protektoru. Pomáhá udržet stálost barvy a pružnost kůže a při pravidelném používání zabraňuje jejímu stárnutí ( lámání, praskání, šupinatění ) a vytváří ochranný film na povrchu materiálu.